(+48) 94 713 60 22

Masaże

Masaż relaksacyjny dla kobietJeżeli naprawdę chcesz w pełni się zrelaksować, wypróbuj jeden z tych egzotycznych masaży z różnych stron świata. Jeżeli nie masz pewności, który z nich pomoże Ci najlepiej osiągnąć fantastyczne samopoczucie – zapytaj, pomożemy wybrać taki, który maksymalnie dopieści Twoje zmysły.

Abhyanga- masaż ciepłymi olejami

Jego głównym celem jest udrożnienie kanałów energetycznych. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „namaszczenie”, tzn. naniesienie ciepłego oleju na ciało. Po Abhyandze zalecany jest odpoczynek w spokojnym i cichym miejscu. Masaż ten może być także wykonywany jednocześnie przez dwóch masażystów.
Czas trwania: 65 min.

Shirodhara – masaż głowy

Zabieg polegający na masażu czoła strumieniem ciepłego oleju sezamowego. Masaż ten zapewnia głęboki relaks, odprężenie, leczy bóle głowy i przeciążenia umysłowe. Zbawiennie wpływa na system nerwowy, redukuje stres i napięcie nerwowe. Działa odżywczo na skórę głowy oraz na włosy.
Czas trwania: 25 min.

Shiroabhyanga

Połączenie masażu Abhyanga z masażem Shirodhara. Daje Ci całkowite odprężenie fizyczne i psychiczne, wprowadza w stan całkowitego i długiego relaksu, który trwa i trwa i trwa…
Czas trwania: 90 min.

Masaż czekoladą

Masaż wykonywany za pomocą naturalnej czekolady i ciepłego oleju sezamowego z odrobiną cynamonu. Pobudza wydzielanie endorfin, dzięki czemu działa antydepresyjnie. Skóra po zabiegu jest aksamitnie gładka, nawilżona i odżywiona.
Czas trwania: 50 min.

Masaż polinezyjski

Masaż wykonuje się przedramionami i dłońmi z dużą ilością ciepłego oleju kokosowego lub sezamowego. Likwiduje chroniczne napięcia mięśniowe, najczęściej związane ze stresem, przywracając świadomość ciała. Wszystko to odbywa się zgodnie z zasadą, że przez głęboki relaks fizyczny i psychiczny można przywrócić pacjentowi sprawność, witalność oraz łagodzić dolegliwości ciała, takie jak bóle stawów, pleców i kręgosłupa, barków, bioder, nóg.
Czas trwania: 60/70 min.

Abishek-masaż miodem

Masaż rozgrzanym olejem ayurwedyjskim i naturalnym miodem. Poprawia sprawność układu krążenia, działa regulująco na skórę usuwając z niej zalegające toksyny. Doskonale relaksuje, odstresowuje, stabilizuje sen oraz likwiduje nerwobóle.
Czas trwania: 50 min.

Udvarthana

Masaż, przy którym stosuje się proszki, pasty z ziół, które mogą być zmieszane z olejem ayurvedyjskim. Proszki do masażu mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne, detoksykujące. Zawarte w paście zioła i zboża zawierają m.in. kwas krzemowy i witaminę C (agrest indyjski „amla”), która wzmacniają i poprawiają napięcie tkanki. Zabieg udvartana pobudza krążenie krwi, wygładza nierówności skóry, działa jak peeling.
Czas trwania: 75 min.

Masaż świecą aromatyczną

Głęboko relaksacyjny masaż wykonywany przy pomocy aromatycznej świecy, której wosk zamienia się w ciepły i zmysłowy olej do masażu. Świece te posiadają w swoim składzie cenne olejki roślinne oraz wosk pszczeli. Intensywnie nawilżają, odżywiają i regenerują skórę, pozostawiając ją aksamitnie gładką przez wiele godzin. Olejek rozpieszcza ją przyjemnym ciepłem, rozluźniając wszelkie blokady i napięcia. Subtelny aromat olejków eterycznych głęboko relaksuje i wprawia w doskonałe samopoczucie.
Czas trwania: 60 min.

Masaż gorącymi kamieniami

Przyjemny masaż przy użyciu gorących kamieni bazaltowych. Kamienie umieszcza się w głównych punktach energetycznych ciała, które są odpowiedzialne za prawidłowy przepływ energii. Resztą kamieni wykonuje się właściwy masaż. Zabieg ma zbawienny wpływ na zmęczone, zestresowane ciało. Poprawia krążenie, łagodzi napięcie mięśni i stawów oraz zwiększa metabolizm komórkowy. Przywraca harmonię energetyczną organizmu.
Masaż całego ciała – czas trwania: 70 min.
Masaż częściowy – czas trwania: 20 min.

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż ciepłymi stemplami, które zawierają mieszankę leczniczych ziół. Składniki ziół mają działanie pobudzające, odmładzające i odżywiające. Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji. Intensywnie wydzielający się zapach oraz ciepło ze stempla sprawia, że ciało i umysł są zrelaksowane
Masaż całego ciała – czas trwania: 60 min.
Masaż częściowy – czas trwania: 20 min.

Masaże antycellulitowe

Masaże antycellulitowe przeprowadzane są za pomocą specjalnych technik masażu z wykorzystaniem kremów i olejków, zawierających składniki aktywne, co pozwala na odwrócenie powstałej reakcji chemicznej. Dzięki tej technice masażu, głównie ugniatania i rozcierania, likwidujemy tkankę tłuszczową, a skóra staje się bardziej elastyczna. Masaże antycellulitowe można połączyć z peelingiem, co pozwoli substancjom aktywnym przeniknąć w głąb tkanki.
Wyszczuplający masaż antycellulitowy – czas trwania: 30 min.
Masaż antycellulitowy + peeling (brzuch, uda, pośladki) – czas trwania: 30 min.

Masaż bańkami chińskimi

Masaż ten jest odmianą terapii podciśnieniowej. Polega na zassaniu skóry wewnątrz rozgrzanej banki. Bańki przesuwane są po skórze brzucha, ud i pośladków. Zabieg ten ujędrnia i wygładza skórę. Redukuje cellulit, przyspiesza przemianę materii i spalanie tłuszczu.
Czas trwania: 30 min.

Akupresura stóp

Akupresura stóp, zwana inaczej refleksoterapią jest pochodną akupunktury. Wywodzi się z medycyny chińskiej, a polega na masażu uciskowym poszczególnych punktów ciała. Punkty te nazywają się receptorami. Są to unerwione miejsca pozostające w ścisłym związku z określonymi organami. Poprzez masaż receptorów poprawiamy ich ukrwienie, a co za tym idzie, również ukrwienie poszczególnych narządów. Ten leczniczy masaż pozwala przywrócić zdrowie, poprawić samopoczucie, zwiększyć energię i siły regenerujące organizm.
Czas trwania: 25 min.

Masaże klasyczne

Masaż leczniczy to najpopularniejszy zabieg, który w zależności od formy i intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii oraz chorób internistycznych.

Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego.
Masaż klasyczny totalny – czas trwania: 60 min.
Masaż klasyczny kręgosłupa – czas trwania: 15 min.
Masaż klasyczny z rozgrzewającym kremem – czas trwania: 15 min.
Masaż klasyczny częściowy – czas trwania: 10 min.

Drenaż limfatyczny

Zwany inaczej masażem limfatycznym służy do poprawienia przepływu chłonki w układzie. Jest najbardziej efektywnym leczeniem obrzezków, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie.
Totalny – czas trwania: 60 min.
Odcinkowy – czas trwania: 15 min.

Masaż mechaniczny

To masaż całego ciała na specjalnej macie. Ma działanie regeneracyjne, rozluźniające, odprężające. Korzystanie wpływa na metabolizm komórek mięśniowych, daje odczucie komfortu psychicznego.
Czas zabiegu: 10 min.

Aquavibron

Jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Dzięki jego stosowaniu można pozbyć się wielu drobnych, lecz uciążliwych dolegliwości oraz złagodzić ich objawy i poprawić komfort życia. Aquavibron zapewni Państwu zdrowie, dobre samopoczucie i odprężenie po codziennym stresie.
Czas zabiegu: 10 min.

Pobierz ofertę PDF: Zabiegi Centrum Zdrowia

Copyright © 2020 ikar plaza

Realizacja: Digital Generation