(+48) 94 713 60 22

Sauny

Nowoczesny kompleks saun oferuje m.in. 4 kabiny różnego rodzaju i nie tylko…

W tej strefie relaksu oddajemy do twojej dyspozycji takie atrakcje, jak: sauna fińska, łaźnia parowa, łaźnia solankowa, strefa schładzania, strefa wypoczynku, słoneczna łączka, hamman i rasoul.

Sauny Fińskie

Sauna Fińska - przyjemne ciepłoKorzystny wpływ naprzemiennego ogrzewania i schładzania całego ciała odkryli już starożytni. Dopiero jednak Skandynawowie wypracowali i wdrożyli znane nam dziś zasady korzystania z tzw. Sauny Fińskiej. Najnowsze badania medyczne potwierdzają, że pomaga ona w utrzymaniu długiego i zdrowego życia.

Cały zabieg polega na ogrzaniu całego ciała gorącym i suchym powietrzem o temperaturze 100°C, a następnie schłodzeniu go powietrzem zimnym.

Oprócz stymulacji układu immunologicznego, hormonalnego i przemiany materii Sauna Fińska pomaga w eliminacji toksyn i oczyszczaniu skóry. Z tego powodu lekarze polecają ją przy schorzeniach takich jak: nawracające infekcje (szczególnie układu oddechowego), objawy obniżonej przemiany materii, choroba przeciążeniowa kręgosłupa i stawów oraz w chorobach reumatycznych w okresie bezobjawowym.

Sauna wyposażona jest w funkcjonalne klepsydry i cebrzyki z chochlami.

Łaźnia ParowaZmysłowo-odświeżająca Łaźnia Parowa 45°C

Kąpiel cieplna w pomieszczeniu nasyconym gorącą parą wodną. Zabieg ten sprzyja oczyszczeniu ciała, wspomaga dobre ukrwienie skóry i działa kojąco na system nerwowy.

Para nasycona jest zmysłowymi zapachami, takimi, jak: eukaliptus, sosna, melisa, cytryna, indyjska róża, marakuja, mango. Dają one większe poczucie relaksu oraz odświeżającego pobudzenia ciała i umysłu.
Łaźnia Solankowa – temp. 43-46°C / wilgotność 100%/.
To połączenie kąpieli parowej z inhalacją solankową. Pobyt w niej wzmacnia odporność, wspomaga leczenie wielu dolegliwości układu oddechowego, a poprzez stymulację ukrwienia skóry, nawilża ją i oczyszcza.

Misy do kąpieli stópMisy do kąpieli stóp

Niezwykły relaks dla stóp. Po wyjściu z sauny siadasz na wygodnym, podgrzewanym siedzisku i moczysz stopy na przemian w zimnej i ciepłej wodzie. To nie tylko całkiem nowe doznania. Ta kąpiel stóp, poprawia krążenie i daje poczucie głębokiego relaksu dla całego organizmu.

Strefa wypoczynku

Między kolejnymi cyklami w saunie zalecany jest odpoczynek. Kładziesz się na wygodnym leżaku i zaczyna Cię otaczać delikatna muzyka relaksacyjna. Latem odpoczywasz na ciepłym, świeżym powietrzu. Jak się wtedy poczujesz? Sprawdź…

Słoneczna polanaSłoneczna polana

To przyjemność kąpieli słonecznych bez względu na pogodę. Relaks na podgrzewanej leżance w otoczeniu zieleni sprzyja prawdziwie wakacyjnej atmosferze. Skóra uzyskuje delikatną i naturalną opaleniznę, a w Twoim ciele zaczynają się uwalniać endorfiny – naturalne hormony szczęścia.

HAMMAM RASSOUL*

Ceremoniał masażu Hammam na podgrzanym ekskluzywnym łożu jest peelingiem ciała w pianie. Aromatyczna piana pokrywa całe Twoje ciało, rozpala zmysły i przenosi w magiczny świat Orientu.
Rassoul łączy w sobie cztery żywioły: wodę, ogień, ziemię i powietrze w jedno wyjątkowe przeżycie dla ciała i duszy. Ceremoniał Rassoul jest okładem błotnym w kąpieli w gorącym wilgotnym powietrzu. Wpływa pozytywnie na przemianę materii, napięcie mięśni, odmłodzenie skóry.

*usługa płatna dodatkowo zgodnie z aktualnym cennikiem

Copyright © 2020 ikar plaza

Realizacja: Digital Generation