Nie ma nic lepszego, niż wspólne eksplorowanie świata z dziećmi.
W Ikar Plaza dbamy o samopoczucie naszych najmłodszych Gości zapewniając im szereg udogodnień. Jako obiekt nastawiony na rodziny z dziećmi pragniemy, 
aby każdy pobyt był wyjątkowy i niezapomniany. 
Dowiedz się jakie atrakcje czekają na Was w Ikar Plaza oraz jak ciekawie można spędzić czas z dziećmi w Kołobrzegu, nie słysząc ani razu słów:
 „mamo, tato, nudzę się !”.

Atrakcje i udogodnienia dla dzieci w Ikar Plaza

Aquapark
Wewnętrzny kompleks basenowy z wydzieloną strefą dla dzieci o głębokości do 90 cm. Możliwość korzystania z desek, „makaronów” oraz dmuchanych „skrzydełek” do pływania.
W sezonie letnim dostępny basen zewnętrzny wyposażony w akcesoria wodne dla dzieci. 
Możliwość zapisania dziecka na kurs pływania lub nurkowania niezależnie od pory roku.


Bawialnia
Miejsce zabaw dla dzieci wyposażone w zabawki m. in.  tunele, bujaki i basen z kolorowymi kulkami.
W pobliżu bawialni znajduje się sala ze stołem bilardowym i stołem do tenisa. Dla naszych najmłodszych Gości oferujemy także Piłkarzyki, Cymbergaj, „Fun Floor”, oraz „Małpi Gaj”. 


Animacje
W sezonie wakacyjnym, świątecznym, w ferie i długie weekendy organizowane są animacje, pokazy cyrkowe, teatrzyki, zajęcia plastyczne, kino i wiele więcej. 


Zewnętrzny plac zabaw
Plac zabaw w ogrodzie dla dzieci wyposażony jest m.in.  w huśtawki, zjeżdżalnię i piaskownicę. 


W restauracji
Specjalne menu dla dzieci w formie bufetu oraz oferta dań dla najmłodszych w restauracji a’la carte. Możliwość korzystania z opiekacza, tostera i krzesełek dziecięcych. 


W pokojach
Możliwość wypożyczenia łóżeczka dziecięcego, wanienki i przewijaka. Dostępność kanałów telewizyjnych dla dzieci, m.in.: MiniMini oraz ZigZap. 


W SPA
Słodki masaż plecków musem owocowym lub Manicure Księżniczki

 

Atrakcje dla dzieci w najpiękniejszym mieście polskiego wybrzeża 
- w Kołobrzegu


Ukryta Kraina – dzięki kolorowej ekspozycji, efektom dźwiękowym i wizualnym przenosi odwiedzających w świat pełen czarów. Interaktywne postacie, żywe zwierzęta i wcielenie się najmłodszych w rolę magików powodują niezapomniane emocje. 


Wrotkowisko- przestronna sala główna przeznaczona do jeżdżenia na wrotkach, sala do gry w hokeja na wrotkach i klimatyczna kawiarenka. Wrotkowisko czynne jest cały rok a sprzęt można wypożyczyć na miejscu. 


Muzeum 6D- przenosi zwiedzających do roku 1913, w którym to nad Bałtykiem istniały rybackie społeczności. Kolorowe wnętrza pełne rybackich artefaktów oraz historia z początków ubiegłego stulecia stwarzają wrażenie podróży w czasie i przestrzeni. 


Miasto Myszy- zwinne, inteligentne i umiejące dostosować się do każdych warunków, tworzą unikalną w skali świata żywą wystawę gryzoni. Odwiedzając miasto myszy poznać można ich różne gatunki (ponad 500), podziwiać wyjątkowe umaszczenia i rodzaje sierści a także zobaczyć tematycznie zaaranżowane terraria. 


Muzeum Minerałów w Latarni Morskiej- niezwykła wystawa kilkuset minerałów z całego świata. Można tu obejrzeć kolekcję m. in z Brazylii, Rosji, Maroka a nawet z Madagaskaru. Większość eksponatów znajduje się w przeszklonych witrynach ale są też takie, które można dotknąć. 


Park linowy- oferuje tory przeszkód, do pokonania na wysokości wśród drzew. Trzy trasy o różnym stopniu trudności stanowią atrakcję zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Najłatwiejsza trasa dostępna jest dla dzieci o wzroście 120 cm. 


Krasnale na kołobrzeskiej poczcie- ten piękny neogotycki budynek powstał w 1884 roku. Na jego gzymsach przysiadły krasnale. Legenda głosi, że ten, kto odnajdzie małe skrzaty, będzie miał szczęście. Warto więc zabrać dzieci na spacer i pobawić się w poszukiwaczy krasnali. 


Rzeźby mew w Kołobrzegu- mewy Mariany czekają na turystów w różnych zakątkach miasta. Odkrywanie z dziećmi kolejnych rzeźb warto rozłożyć sobie na cały wyjazd. Wśród 10 Marianów jest m. in. Marian Pirat czy Marian Plażowicz, a z każdym z nich warto zrobić sobie zdjęcie. 😊 


Aquapark w Hali Milenium- to miejsce rozrywki dla dzieci i dorosłych. Oprócz pełnowymiarowego basenu znajduje się tu basen rekreacyjny z gejzerami, kaskadami wodnymi, rwącą rzeką i innymi wodnymi atrakcjami. Najmłodszych szczególnie przyciągają dwie zjeżdżalnie oraz wielki wodny muchomor. Aquapark wyposażony jest w mnóstwo zabawek i sprzętu do nauki pływania. 


W okolicy miasta:


Dziki Zachód w Zieleniewie koło Kołobrzegu- western city z prawdziwego zdarzenia zapewnia szereg atrakcji więc warto przeznaczyć na nie więcej czasu. Oprócz występów kowbojskich, można uczestniczyć w zajęciach takich jak:  strzelanie z łuku, przejażdżka na koniu lub bryczką, dojenie kozy i wiele więcej. Na dzieci czekają m. in. mini zoo,  kowbojska karuzela, oryginalny plac zabaw, labirynt i mechaniczny byk prosto z rodeo. 


Al-Pako, Alpaki nad morzem- spotkanie na farmie z alpakami, końmi, owieczkami i szopami. Dzieci wysłuchać mogą opowiadań o zwierzętach, ich życiu i hodowli a także samodzielnie je nakarmić. Istnieje możliwość zabrania alpaki na spacer do pobliskiego lasu i uwiecznienia tej chwili na zdjęciach. 


Pomerania- Fun Park Pomerania gwarantuje zabawę przez cały dzień a swoją ofertę kieruje dla dzieci nawet od 2 roku życia. W miasteczku atrakcji czekają dmuchane zamki, zjeżdżalnie, ciuchcia, tunele, basen z piłeczkami, rollercoastery, ogromne place zabaw i dmuchane trampoliny. Niezapomnianych emocji dostarczają karuzele i inne atrybuty wesołego miasteczka. Park Pomerania oddalony jest tylko 14 km od Kołobrzegu. 

 

To jeszcze nie wszystkie atrakcje jakie zapewnia miasto Kołobrzeg i jego okolice dla swoich najmniejszych turystów. Liczne place zabaw i bogata oferta gastronomiczna dla dzieci to kolejne powody na „tak” dla rodziców, którzy jeszcze wahają się czy na wakacje zabrać ze sobą dzieci. 

 

Sprawdź nasze niezwykle atrakcyjne oferty na Rodzinne Wakacje