Kąpiel w morzu koi skórę, odmładza i odchudza

Woda morska jest znakomicie tolerowana i absorbowana przez naszą skórę.

Natura w walce z chorobami skóry

Woda morska ma udowodnione właściwości łagodzące zmiany trądzikowe. Pomaga również zwalczać różnorakie choroby zapalne skóry (atopowe zapalenie skóry czy nawet łuszczycę). Wykazuje szczególnie działanie antybakteryjne, doskonale radzi sobie w leczeniu ran oraz regulowaniu poziomu wydzielania serum. Aby właściwości wody morskiej mogły zadziałać, kąpieli morskich trzeba doświadczać regularnie, ale same kąpiele powinny być krótkie. Sól w połączeniu ze słońcem może powodować alergie i dodatkowe podrażnienia. 
Pamiętaj też, że po każdym zanurzeniu w wodzie morskiej trzeba dokładnie opłukać skórę z pozostałości soli.

Dzięki temu mineralne składniki wody wnikają głęboko w pory skóry i działają na nią oczyszczająco. Ponadto stymulują metabolizm komórkowy - poprawiają nawilżenie skóry i jej ukrwienie, a tym samym zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze. Poprawia się również kondycja włókien elastyny i kolagenu, wzrasta więc napięcie i elastyczność skóry. Najprościej mówiąc,  skóra młodnieje. Nie dzieje się to z dnia na dzień, ale 2-3-tygodniowy urlop nad morzem ujmie nam lat.

Chudnij i ciesz się urlopem

Nasz kochany Bałtyk ma jeszcze inną zaletę - kąpiele w nim są świetnym sposobem na zrzucenie nadwagi. To zasługa jednocześnie mineralnego składu wody oraz jej stosunkowo niskiej temperatury.
W efekcie kąpiel poprawia krążenie krwi i podkręca przemianę materii.

Spacery nad morzem działają odprężająco

Falująca, chłodna woda masuje ciało, zwęża naczynia krwionośne, działa tonizująco na układ krążenia i układ nerwowy. Jest też rewelacyjną terapią antyżylakową! Słona woda usprawnia przepływ krwi w nogach (wspomaga tłoczenie jej ku górze), uelastycznia ścianki żył. To również bardzo skuteczny sposób na poprawienie odporności organizmu. Najlepiej zacznijmy od zamoczenia stóp i spaceru brzegiem morza, a potem spacerujmy, mając nogi zanurzone do kolan. Co pewien czas powinniśmy wyjść na suchy piasek, aby ogrzać stopy.

Woda morska ma naprawdę wiele dobroczynnych dla organizmu człowieka właściwości.
Będąc w Kołobrzegu naprawdę warto skorzystać z kąpieli.
Już po kilku takich zabiegach zauważysz,
że Twoje włosy są bardziej puszyste,
a skóra zdecydowanie gładsza. 

Po całodziennym plażowaniu skorzystaj również z naszych basenów.

Galeria zdjęć obiektu