Workation to temat dobrze znany pracownikom,
którzy pracują w systemie pracy zdalnej lub hybrydowej.

Wyobraźmy sobie, kto nie chciałby pracować w miejscu z pięknymi widokami,
z dala od miejskiego zgiełku.


Praca zdalna w Polsce zaczęła być praktykowana w okresie pandemii i weszła już na stałe do naszego pracowniczego słownika pojęć. A jeżeli tak, to co stoi na przeszkodzie, by łączyć się online z resztą pracowników z dowolnego miejsca na świecie?


Słowo workation powstało z połączenia słów work (praca) i vacation (wakacje). I oznacza możliwość łączenia pracy z wypoczynkiem. Choć na Zachodzie, model takiej pracy jest stosunkowo popularny, to u nas zyskał na znaczeniu całkiem niedawno.


Workation zdecydowanie nie można mylić z home office. Pracy nie trzeba bowiem wykonywać w domu, a raczej w miejscu typowo turystycznym.
Dzięki zmianie otoczenia praca w takim trybie pozytywnie wpływa na kreatywność.


Pracownik na workation ma okazję zwiedzać i poznawać nowe rzeczy, a przez to czerpać inspirację. 


Pozytywną stroną pracy zdalnej połączonej z wakacjami jest również poprawa zdrowia i kondycji psychicznej. Pobyty nad morzem korzystnie wpływają na alergików i osoby z częstymi infekcjami układu oddechowego.
Codzienne spacery brzegiem morza rewelacyjnie wzmacniają kondycję, a kolory wody, piasku i wydm pomagają po pracy przejść w szybki tryb relaksu.

Workation nad morzem?


Jaki kierunek wybrać na workation? To już z pewnością zależy od osobistych preferencji. Morze, Mazury lub góry – każda destynacja może być idealna na pracę zdalną. 
Jeśli, przy okazji wyjazdu nad morze zależy ci na ustronnym miejscu, to idealnym wyborem będzie
IKAR PLAZA w Kołobrzegu- mieście uzdrowiskowym


Dlaczego Ikar Plaza na workation?


Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na to pytanie, w pierwszej kolejności zastanów się, czego potrzebujesz, by efektywnie pracować i wypoczywać.
Kluczową kwestią będzie internet, pokój z dobrym wyciszeniem, wygodne łóżko i posiłki, które dadzą energię na cały dzień.
Ważną kwestią jest również możliwość parkowania przy obiekcie. 


Wszystkie te rzeczy można znaleźć w obiekcie Ikar Plaza położonym
w uzdrowiskowej dzielnicy Kołobrzegu.

Ta spokojna część miasta, oddalona jest od centrum o około 3 km a spod obiektu często odjeżdża miejski autobus. To co najbardziej przyciąga naszych Gości to widok z pokoi na morze oraz jedynie 100 metrów do pięknej, nowoczesnej nadmorskiej promenady. 


Pokoje są urządzone w przytulnym i zarazem eleganckim stylu. W każdym znajduje się łazienka z prysznicem oraz lodówka. W pokojach nie brakuje wygodnego biurka i fotela do pracy.


Codziennie rano goście korzystają z bogatego w smaki bufetu śniadaniowego, a popołudniami z obiadokolacji. W Ikar Plaza jest również bar, w którym można zamówić pyszną kawę i ciasto oraz restauracja a’la carte do celebrowania wyjątkowych okazji.
Na gości czeka również strefa SPA & Wellness oferująca chwilę wytchnienia po pracy.

 

Zarezerwuj swój pobyt na workation!